Porowatość włosów - czym jest i jak ją określić?
21 lutego 2024Każdy z nas ma inny typ włosów, co ma związek także z ich porowatością. Nie zawsze wiemy, jaka jest porowatość naszych włosów, przez co znacznie trudniej jest dobrać odpowiednie...
Zimny blond to nie jest konkretny odcień, ale cała paleta koloru blond pozbawiona jakichkolwiek ciepłych refleksów. Mowa tu zarówno o blondzie platynowym, jak i perłowym, popielatym oraz szarym. Zimny blond nie każdemu pasuje, wymaga też odpowiedniej pielęgnacji. Zobacz, co musisz wiedzieć, zanim przefarbujesz włosy na chłodny blond.
Komu pasuje zimny blond? Złota zasada w modzie, kosmetyce i… dekoracji wnętrz głosi, iż zimne barwy powinny towarzyszyć zimnym, a ciepłe ciepłym. Trzymając się tego tropu łatwo zgadnąć, iż zimny blond będzie pasował osobom o chłodnym typie urody i takim samym odcieniu skóry.
Warto też popatrzeć na kolor tęczówek. W zimnych odcieniach blondu najbardziej będzie do twarzy właścicielom i właścicielkom oczu niebieskich bądź zielonych, koniecznie w jasnej oprawie. Jeśli o takiej metamorfozie marzy brunetka z czarnymi brwiami i rzęsami, powinna je nieco rozjaśnić, najlepiej do grafitu lub brązu.
Zimny blond nadaje się zarówno dla osób młodych, jak i tych starszych. Nie ma tu górnej ani dolnej granicy wieku. Trzeba jedynie pamiętać, że taki odcień włosów uwypukla rysy twarzy, może też podkreślić zmarszczki.
Odcień zimnego blondu można uzyskać przy samodzielnym farbowaniu włosów w domu. Trzeba jednak zwrócić uwagę na dotychczasowy kolor włosów. Raczej nie uda się uzyskać platynowego blondu na włosach czarnych lub brązowych. Tu lepiej będzie celować w szary blond, a i tak efekt zapewne będzie zadowalający dopiero po kilku zabiegach.
Im ciemniejsze włosy, tym trudniejsze będzie farbowanie. Uważać muszą także właściciele włosów rudych i w odcieniach ciepłego blondu lub brązu.
Wszystkie włosy zafarbowane na dowolny odcień zimnego blondu będą z czasem zdradzały tendencję do żółknięcia. To naturalny proces i nie da się go jednorazowo zatrzymać. Natomiast staranna i przede wszystkim regularna pielęgnacja przyniesie efekty.
Na pewno trzeba pamiętać, że nie wszystkie kosmetyki do włosów farbowanych na blond nadają się do zimnego blondu. Niektóre mają w składzie kurkumę lub olej sezamowy, a te składniki sprzyjają szybszemu żółknięciu. Dobrze podkreślają ciepłe odcienie blondu, ale przy zimnych lepiej ich unikać.
Farbowane włosy to zwykle suche włosy, dlatego sam szampon nie wystarczy do mycia. Trzeba pamiętać też o maskach, odżywkach i olejach. Przywrócą włosom blask i naturalny, zdrowy wygląd.
Aby uniknąć żółcenia, włosów warto zaopatrzyć się w szampony i płukanki z odpowiednimi pigmentami, najlepiej w kolorze niebieskim lub fioletowym. Zabieg pigmentowania trzeba przeprowadzić raz w tygodniu. Dzięki niemu na włosach nie pojawią się ciepłe refleksy.
Zimny blond jest dość uniwersalny i można go nosić zazwyczaj na długich i krótkich włosach, choć nie ma co ukrywać – na długich prezentuje się lepiej. Ważny jest też jego odcień. O ile platynowy blond to idealny wybór do włosów prostych, jednolicie zafarbowanych na całej długości, to już szary lub popielaty blond świetnie sprawdzi się przy ombre i delikatnych falach.
Artykuł partnera
0Komentarze