Porowatość włosów - czym jest i jak ją określić?
21 lutego 2024Każdy z nas ma inny typ włosów, co ma związek także z ich porowatością. Nie zawsze wiemy, jaka jest porowatość naszych włosów, przez co znacznie trudniej jest dobrać odpowiednie...
Skóra małego dziecka jest bardzo delikatna i często pojawiają się na niej różne zmiany, które mogą być objawem innych chorób. Na jakie problemy skórne powinniśmy zwracać uwagę u swojego maleństwa?
Najpopularniejsze problemy skórne występujące u małych dzieci
Pokrzywka jest bardzo często występującym problemem skórnym. Stanowi reakcję alergiczną przypominającą poparzenie pokrzywą. Może być wynikiem uczulenia na pot lub inne czynniki. Często powstaje w wyniku alergii na produkty spożywcze oraz jako jeden z objawów infekcji.
Inną równie częstą występującą przypadłością natury dermatologicznej jest ciemieniucha, która najczęściej występuje na owłosionej skórze głowy maluszka. Przypomina przesuszoną skórkę, jak łuski. Leczy się ja za pomocą odpowiednich kosmetyków nawilżających i myjących.
Małe dzieci często chorują również na atopowe zapalenie skóry, które najczęściej diagnozowane jest u lekarza pediatry. Wtedy zaleca się zmianę wszystkich kosmetyków na bezpieczne emolietny.
Rodziców, którzy podejrzewają u swoich dzieci AZS zapraszamy do przeczytania artykułu pt. „Co to są emolienty?”.
Kolejnym dość popularnym problemem dermatologicznym u małych dzieci są odparzenia, które pojawiają się w okolicach intymnych. Najczęściej występują w wyniku ząbkowania lub w trakcie chorób bakteryjnych atakujących układ pokarmowy i doprowadzających do powstania biegunki. Odparzenia mogą być również wynikiem zaniedbań higienicznych lub po prostu uczulenia na pampersy czy stosowany krem do pielęgnacji pupy.
Co warto wiedzieć o kosmetykach dla niemowląt?
Odpowiednio dobrane kosmetyki pielęgnacyjne pomagają utrzymać delikatną skórę dziecka w czystości i odpowiednim stanie. Kompletując wyprawkę dla maluszka, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na to, by były to kosmetyki delikatne, bezpieczne dla najmłodszych dzieci, wydajne i nieuczulające. Dotyczy to zarówno płynów do kąpieli, balsamów nawilżających jak i kremów pod pieluszkę.
Materiał zewnętrzny
0Komentarze