Porowatość włosów - czym jest i jak ją określić?
21 lutego 2024Każdy z nas ma inny typ włosów, co ma związek także z ich porowatością. Nie zawsze wiemy, jaka jest porowatość naszych włosów, przez co znacznie trudniej jest dobrać odpowiednie...
Stres, jedzenie w pośpiechu, spożywanie ciężkostrawnych i przetworzonych posiłków, zakażenia wirusowe, a nawet zupełnie inne choroby mogą być przyczyną pojawienia się dotkliwego bólu brzucha.
Jakie choroby lub problemy zdrowotne mogą objawiać się bólem brzucha? Czy istnieją jakieś domowe sposoby łagodzące nieprzyjemne dolegliwości? Kiedy należy dać się do lekarza?
Ból brzucha - co oznacza?
Przyczyn powstawania bólu brzucha jest wiele. Poza wyżej wymienionymi można wspomnieć również o tym, że w ten sposób bardzo często objawia się reakcja organizmu na wcześniej zażyte leki. Czasami jest to także dowód na istnienie innej choroby, jak np. zapalenie wyrostka robaczkowego, przepuklina czy nowotwór.
Niektórzy pacjenci cierpią na ból w lewym boku, inni odczuwają dyskomfort po prawej stronie, a jeszcze inni w podbrzuszu lub w okolicy pachwin. Lokalizacja bólu jest bardzo ważnym sygnałem wskazującym na to, co może być jego przyczyną.
Do lekarzy rodzinnych zazwyczaj trafiają pacjenci, którzy już od dłuższego czasu walczą z silnym bólem, który ma charakter długotrwały lub napadowy. A tak naprawdę nawet przedłużający się w czasie dyskomfort w okolicy brzucha już powinien zmusić nas do udania się do lekarza. Specjalista będzie mógł wykonać badanie brzucha oraz skierować chorego na przykład na USG. Często dodatkowo zaleca się także badania krwi i moczu.
W Internecie można znaleźć szereg różnych sposobów na ból brzucha. Niektóre z nich są bardzo skuteczne, dlatego warto je zastosować jeszcze przed wizytą u specjalisty. Dobre działanie ma wypicie silnego ziołowego naparu. W domowej apteczce można trzymać ziołowe krople na trawienie, które również doskonale spisują się w takim przypadku. Skuteczne jest także rozmasowanie brzucha, co pomaga przede wszystkim w bólu związanym z zaparciami. Podobne działanie ma przyłożenie do brzucha ciepłego kompresu, który w ciągu kilku minut powinien pobudzić ruchy robaczkowe jelit.
Materiał zewnętrzny
0Komentarze