Zdrowie
Botoks – zatrzymaj młodość
26 czerwca 2019
Wokół zabiegu wstrzykiwania botoksu narosło wiele kontrowersji. Wszystko dlatego, że przesadzony lub nieprofesjonalnie wykonany zabieg może tworzyć niezadowalający, komiczny efekt. Tymczasem wykonany przez profesjonalistę w odpowiedni sposób, przy użyciu nowoczesnych sprzętów może w niezwykły sposób poprawić urodę. Czym jest botoks, na czym polega jego wstrzykiwanie i gdzie bezpiecznie można wykonać ten zabieg?
Co to jest botoks?
Botoks jest inaczej zwany toksyną botulinową. Jej preparaty używane w medycynie produkuje się laboratoryjnie z wyizolowanych szczepów bakterii, które następnie są oczyszczane i pakowane próżniowo w odpowiednio odmierzonych dawkach. Toksyna botulinowa znalazła zastosowanie w medycynie estetycznej dzięki swojemu wpływowi na złącze nerwowo-mięśniowe. Po jej wstrzyknięciu mięśnie ulegają paraliżowi, a rysy twarzy ulegają znacznemu złagodzeniu. Co ważne, skutkiem działania botoksu jest nie tylko wygładzenie zmarszczek, ale również zahamowanie pogłębiania się zmarszczek już istniejących, a także przeciwdziałanie powstawaniu nowych.
Dla kogo polecany jest botoks?
Warto podkreślić, że botoks wykorzystuje się w medycynie w przypadku leczenia różnych chorób takich jak na przykład zez, choroby neurologiczne związane z dużym napięciem mięśni, czy też nadmierną potliwość. Oczywiście zabiegi z jego użyciem są również zalecane pacjentom, którzy posiadają zmarszczki mimiczne. Dzięki wstrzyknięciu toksyny botulinowej, można wygładzić czoło, kurze łapki oraz tak zwaną „lwią zmarszczkę”. Dawki preparatu są zawsze ściśle dobrane do przypadku danego pacjenta, dzięki czemu nie może być mowy o toksyczności ogólnoustrojowej. Należy jednak zaznaczyć, że istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Przede wszystkim są to uczulenia i alergie, choroby mięśni, stany zapalne skóry oraz wypryski, a także ciąża oraz okres karmienia piersią. Warto również pamiętać, że zabiegom wykorzystującym toksynę botulinową poddawać się można maksymalnie od dwóch do trzech razy w roku, w odstępach od czterech do sześciu miesięcy. Dzięki temu zachowamy pełne bezpieczeństwo.

Na czym polega zabieg wstrzykiwania botoksu?
Choć mogłoby się wydawać inaczej, zabieg jest bardzo szybki i prosty – czas jednego zabiegu nie przekracza nawet 30 minut. Co więcej, jest on praktycznie bezbolesny, jednak istnieje możliwość zastosowania maści znieczulającej dla pacjentów, którzy są szczególnie wrażliwi na ból. Preparat jest wstrzykiwany pod skórę bardzo cienką igłą niewielkimi dawkami. Bardzo ważne jest, aby stosować się do zaleceń po wykonaniu zabiegu. Przez 2-3 godziny nie należy się schylać i kłaść oraz masażu w obszarach wstrzyknięć. Z kolei przez kilka tygodni nie zaleca się stosowania zabiegów, które wykorzystują głęboką podczerwień, fale radiowe lub laser. Efekt, jaki uzyskamy jest zależny jest od wieku, stanu skóry, czy też obszaru wstrzyknięcia botoksu. Jest on widoczny po upływie około dwóch dni, a utrzymuje się od 4 do 8 miesięcy.
Botoks w klinice Murano
Warszawska Klinika Murano specjalizuje się w specjalistycznej diagnostyce i leczeniu dermatologicznym, zabiegach z dziedziny dermatologii estetycznej oraz laseroterapii. Zabieg z botoksem jest w niej wykonywany przy użyciu urządzenia Juvapen, czyli najnowocześniejszego, bezprzewodowego aparatu do podawania toksyny botulinowej. Warto podkreślić, że wbudowany w urządzenie, elektronicznie sterowany system sprawia, że wykonanie zabiegu jest znacznie łatwiejsze niż dotychczas przy użyciu tradycyjnych technik, dzięki czemu przynosi niezwykłe efekty.
0Komentarze